Často kladené otázky / FAQ

 

Akú má dobu spotreby Steak do vrecka zatvorený/otvorený?

Náš biltong má dobu spotreby 2 mesiace. Otvorený by ste ho mali spotrebovať do 48 hodín.

 

Je Steak do vrecka dobrý aj pre deti?

Áno, dokonca deti ho majú radi, čo nás veľmi teší.

 

Je Steak do vrecka zdravý?

Steak do vrecka obsahuje na 100g až 40g proteínov, minimum tukov a žiadny cukor práve preto sa môže radiť medzi nutrične najhodnotnejšiu časť vášho jedálničku. Hovädzie mäso je veľmi bohaté na prírodné železo, ktoré prispieva ku zdravej miere hemoglobínu v krvi a môže pomáhať pri liečbe chudokrvnosti.

 

Musím Steak do vrecka uchovať v chladničke?

Naše mäso je dostatočne chránené dômyselným obalom a ochrannou atmosférou, ktorá zabezpečí, že si uchováva nutričné hodnoty, chuť a farbu po celú dobu spotreby aj pri izbovej teplote. Biltong preto neskladujte v chladničke. Po otvorení ho môžete rovnako uchovať pri izbovej teplote.

 

Odkiaľ pochádza vaše mäso?

Naše hovädzie pochádza výlučne z chovov na Slovensku. Mäso z každej šarže sa dá identifikovať s konkrétnymi dodávateľmi.

 

Kde sa vaše mäso vyrába?

Steak do vrecka sa marinuje suší a balí na východnom slovensku kde dáva prácu lokálnym zamestnancom. Koreniny na naše produkty dodáva tiež Slovenská firma.

 

Kde si vás môžem kúpiť?

Steak do vrecka sa predáva každú sobotu v starej tržnici v Bratislave. Naše mäsko si tiež môžete kúpiť v mnohých posilňovniach, crossfitových gymoch ako aj v obchodoch so zdravými a farmárskymi potravinami. Najaktuálnejší zoznam obchodov, kde si nás môžete kúpiť je vždy na našej stránke.

 

Ako zabezpečujete, že surové hovädzie je bezpečné?

Pri každej porážke je prítomný veterinár ktorý kontroluje, že mäso je nezávadne. Okrem tejto kontroly posielajú pravidelne naši dodávatelia vzorku mäsa do laboratória kde sa kontroluje prítomnosť konkrétnych rodov baktérií.

 

Prečo používate konzervačné látky?

Naše produkty neobsahujú žiadny zvýrazňovač chuti a skoro žiadne konzervačné látky. Jediná látka, ktorú používame v stopových množstvách je dusitan sodný. Táto látka je obsiahnutá v našich produktoch v množstvách menších ako niekoľko mg na kg. Len pre porovnanie – niektoré paradajky, ktoré bežne kúpite v obchode môžu obsahovať viac dusitanov ako balenie nášho mäsa. Vďaka tejto látke vieme zabezpečiť kvalitný a bezpečný produkt aj pre náročných zákazníkov.